Wyprawy

Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

R. Kapuściński, Podróże z Herodotem

Wyprawy trampingowe i trekkingowe organizowane przez Sapay Club mają na celu jak największe zbliżenie uczestników do realiów panujących w odwiedzanych krajach. Podróżować będziemy z plecakami, na własną rękę, pod okiem lidera, zaprawionego w boju backpackera, który zna odwiedzane miejsca. Spora część wyprawy będzie aranżowana na bieżąco w zależności od zainteresowań i możliwości uczestników.

Przemieszczać będziemy się lokalnymi środkami lokomocji. Długie godziny spędzone w autobusach czy pociągach niejako wymuszają interakcję, a w krajach, które wciąż żyją rytmem lokalnych targowisk wszelkiego rodzaju dworce i przystanki są oknem na życie zwykłych ludzi. Noclegi, poza pewnymi szczególnymi miejscami, będziemy wybierać na miejscu z opcji wcześniej sprawdzonych przez członków naszego Klubu. Decyzję podejmować będziemy wspólnie, tak aby każdy miał świadomość tego, że ma wpływ na to jak ta podróż będzie wyglądać.

Każda z naszych wypraw będzie się różnić, tak jak różni będą jej uczestnicy. Wszystkich nas jednak łączyć będzie ciekawość świata i chęć skonfrontowania się z rzeczywistością diametralnie różną niż ta, którą mamy w naszym ciepłym europejskim gniazdku. Wyprawa z Sapay Club to spojrzenie w lustro, w którym odbijają się nasze słabości, uprzedzenia i bzdurne przyzwyczajenia. To lekcja świata, które może odmienić nasze życie.

Wyprawy organizowane przez Sapay Club mają charakter niekomercyjny i klubowy przez co udział w nich mogą brać tylko członkowie Klubu. Jeżeli chcesz do nas dołączyć i wziąć udział w naszej wyprawie skontaktuj się z nami.