Ekipa

Mariusz Chamera

P1000408– z wykształcenia informatyk, z zawodu handlowiec, z zamiłowania podróżnik. Tak naprawdę gentleman w przebraniu globtrotera. Jego mottem jest: „jeśli coś robisz, rób to na 100%”. Już od wczesnej młodości dało się zaobserwować u niego „pozytywne ADHD”, które zaowocowało – na poziomie osobistym, kilkoma samodzielnie zorganizowanymi europejskimi wyprawami, a na poziomie zawodowym – dość radykalnymi zmianami branż, w których pracował. Podążając za swoim mottem w końcu doszedł do wniosku, że przyszedł czas na coś poważniejszego – wyprawę dookoła świata. 3 lata backpackingu przez 4 kontynenty, 28 krajów i ogromna ilość poznanych ludzi różnych kultur, narodowości, religii, odcisnęły na nim swoje piętno. Po powrocie z wyprawy uświadomił sobie, że podróżowanie jest pasją, z którą nie chce się rozstawać i którą chciałby zarazić innych. Efektem tego było założenie Sapay Club. W Stowarzyszeniu pełni funkcję prezesa.

Paweł Hadrian

SONY DSC– z zawodu grafik i projektant form przemysłowych, w międzyczasie także dziennikarz muzyczny i organizator imprez, studiował historię i filozofię. Uwielbia gotować i wie, jak to robić. Ciekawość świata od najmłodszych lat podsycali w nim rodzice, podsuwając pod nos czterotomową encyklopedię PWN. Najbardziej w niej lubił duże, kolorowe mapy kontynentów, po których podróżował palcem. Zafascynowany kulturą materialną islamu, zwłaszcza w jego osmańskiej, perskiej i mauretańskiej formie, podróżował po Bałkanach, Turcji, Afryce Północnej i Indiach. Do czasu gdy na drodze pojawił się Mariusz, który właśnie wrócił ze swej wyprawy dookoła świata. Kilka spotkań później wizja Sapay Club stała się wyraźna i jasna jak słońce nad Saharą. W Stowarzyszeniu pełni funkcję wiceprezesa.

Anna Hadrian

SONY DSC– urodzona humanistka, z wykształcenia historyk przekwalifikowujący się na księgową. Podróżująca, można powiedzieć od „zawsze”, choć świadomie i na własna rękę dopiero od kilku lat. Oczarowana Bliskim Wschodem i Azją zwłaszcza od strony szeroko rozumianej antropologii kulturowej. Zgłębia tajniki tamtejszej medycyny ludowej oraz sposobów pielęgnacji ciała i ducha. Projekt Sapay Club to nie tylko podróże ale przede wszystkim tolerancja i szacunek do innych kultur dlatego też bez chwili wahania się w niego zaangażowała. W Stowarzyszeniu pełni funkcję skarbnika.

Aleksandra Kowalska

P1150596-001– z wykształcenia filozof, wykonująca dotychczas nudną pracę doradcy klienta w telecomie – do czasu gdy spotkała na swojej drodze Mariusza. Rozpoczęła swoją przygodę z backpackingiem i trekkingami od razu „z wysokiego C”. Ma na swoim koncie intensywny objazd północnego Peru, połączony z freestyle’ową przeprawę przez Rio Marañon, z prowincji Amazonas do Cajamarca, szlakiem pokonywanym prawdopodobnie po raz pierwszy przez gringo oraz swoje pierwsze wejście na pięciotysięcznik podczas trekkinguu w andyjskim paśmie Cordillera Huayhuash. To wszystko rozbudziło jej uśpione marzenia o podróżowaniu po świecie i sprawiło, że dołączyła do ekipy Sapay Club, aby zaangażować się w jego projekty.