Działalność statutowa

Działalność Sapay Club nie ogranicza się tylko i wyłącznie do organizacji wypraw. Równie ważne co osobiste doświadczenie jest także szerzenie wiedzy o krajach Globalnego Południa. W sferze naszych zainteresowań znajdują się m.in.: geografia, ekologia, etnografia, religioznawstwo i historia. Chcemy dzielić się naszą wiedzą o innych kulturach i cywilizacjach aby uchronić je od zapomnienia lub marginalizacji.

Członkowie Sapay Club chętnie wezmą udział we wszelkiego rodzaju imprezach, podczas których będą mieli okazję podzielić się – własnymi – wiedzą i doświadczeniem. Chętnie zorganizujemy pokaz slajdów połączony z prelekcją na temat krajów odwiedzanych przez naszych członków, czy też weźmiemy udział w dyskusji w roli „mądrych głów”, które na własnej skórze przekonały się jak wygląda życie w krajach Globalnego Południa.

Sapay Club może być także partnerem przy organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych. Czy to w roli współorganizatora, mającego wiedzę o tym „co w trawie piszczy”, czy to w merytorycznym przygotowaniu materiałów informacyjnych, tak aby wykraczały one poza sferę wiedzy tylko i wyłącznie encyklopedycznej.

W ramach swej działalności statutowej Sapay Club współorganizuje Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze oraz Festiwal Podróżniczy Kontynenty.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy, które umożliwią nam realizację naszych celów.